FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czym jest niewidzialne ogrodzenie?

Niewidzialne ogrodzenie jest elektronicznym systemem, które skutecznie powstrzymuje psa lub kota przed wkraczaniem w teren pięknej zieleni zapobiegając przed niszczeniem drogocennych drzew, krzewów lub wspaniałej roślinności. Dzięki niemu najwierniejsi pupile właścicieli ogrodów nie będą już zanieczyszczać cennych stref ogrodu, nie będą kąpać się w oczku wodnym lub rozkopywać rabat kwiatowych.

Niewidzialne ogrodzenie może służyć także jako zamiennik zwykłego ogrodowego płotka, które do tej pory powstrzymywało psy i koty przed wejściem na teren ogrodu. Dodatkową cechą systemu, jak sama nazwa wskazuje jest również jego niewidoczność, co w dużej mierze przekłada się na wygląd całego zaprojektowanego i wykonanego przez Państwa terenu zieleni.

Ile czasu zajmuje instalacja niewidzialnego ogrodzenia?

Wszystko zależy od właściwości ogrodu, jego wielkości a także ilości miejsc, które chcemy zabezpieczyć w ogrodzie przed psem lub kotem. Nie mniej jednak prosta instalacja startowego zestawu zawierającego najczęściej 150 metrów nie powinna trwać dłużej niż godzinę.

Czy do instalacji niewidzialnego ogrodzenia niezbędne są jakieś specjalistyczne narzędzia?

Przy prostych projektach praktycznie nie są używane żadne narzędzia. Przy bardziej zaawansowanych, niezbędne mogą okazać się podstawowe narzędzia ogrodnicze jak np.: mała łopatka. W ogrodach, które są dopiero realizowane instalacja odbywa się w ramach prac ogrodniczych (np. podczas przygotowania podłoża lub chociażby rozsypywaniu kory czy wkopywaniu rollborderów).

Na czym polega instalacja niewidzialnego ogrodzenia?

Systemy Niewidzialnego ogrodzenia (kablowe) składają się z centralki, startowej ilości przewodu o średnicy od 0,75 do 2,5 mm2, elektronicznej obroży dla domowego czworonoga oraz w przypadku dobrych marek - zestawu specjalnych chorągiewek używanych przez właścicieli ogrodów do szkolenia psa lub kota. Kilkudniowe szkolenie w ramach zabaw z pupilem służy poinformowaniu go o miejscach, które może odwiedzać oraz do których dostęp ma zabroniony.

Krótki instruktaż szkoleniowy przygotowany na zlecenie naszej firmy przez specjalistów w dziedzinie tresury dołączony jest do każdego produktu typu Niewidzialne ogrodzenie (możecie się Państwo z nim zapoznać się na podstronie: Tresura psa i kota).

W uproszonym skrócie prosta instalacja Niewidzialnego ogrodzenia przebiega w sposób następujący. Instalujemy specjalną centralkę w garażu, piwnicy lub budynku gospodarczym z dostępem do gniazda zasilania 220V (centralkę możemy także położyć np. na podłodze). Od centralki wychodzimy jednym końcem przewodu wiodąc go po wyznaczonej przez siebie trasie (np. ogradzając oczko wodne) po czym wracamy do centralki drugim jego końcem, tak aby powstał zamknięty obieg. Zakładamy psu lub kotu specjalną obrożę, podłączamy centralkę do zasilania i niewidzialne ogrodzenie już w tym momencie chroni wspomniane oczko przed ingerencją zwierzaka. Bardziej złożone możliwości ochrony stref ogrodu, wjazdów, dodatkowych stref opisaną są na postronie Instalacja ogrodzenia, Wyspy i rabaty kwiatowe, Bramy i wjazdy na działkę.

Właściciel ogrodu ma kilka psów lub psy i koty, czy niewidzialne ogrodzenie może chronić przed kilkoma czworonogami?

Tak. Niewidzialne ogrodzenie nie ma żadnych ograniczeń co do ilości psów lub kotów, których niesforne zabawy mogą zniszczyć ogród i tym samym Państwa ciężką pracę. Po doposażeniu systemu w dodatkowe obroże w zależności od ilości psów i kotów, wielkości psów system niewidzialnego ogrodzenia zachowuje swoją pełną sprawność chroniąc piękny ogród właścicieli posesji.

Jak dobrać odpowiednie urządzenie odpowiednie rządzenie dla nieznanej mi rasy psa?

Oprócz naszej infolinii z pomocą mogą przyjść także odpowiedzi na trzy podstawowe pytania, które ułatwiają dobór urządzeń. Jaka jest waga psa, jego wielkość i temperament. Urządzenia dobierane są według tych trzech kluczowych punktów charakterystyki psa. Systemy niewidzialnego ogrodzenia podzielone są najczęściej na: uniwersalne, dla mniejszych i średnich psów oraz dla dużych psów. Systemy te, różnią się głównie obrożami w zestawach.

Jak widać z powyższego, dobór odpowiedniego urządzenia nie będzie stanowił dla Państwa żadnego problemu.

Właściciel ogrodu ma małe dzieci. Czy przypadkowe przecięcie przewodu wokół ogrodu jest dla nich niebezpieczne?

Przypadkowe przecięcie lub przerwanie przewodu antenowego, którym otoczony jest ogród nie jest niebezpieczne dla ludzi a także i zwierząt. Nie mniej jednak trzeba zabezpieczyć (najlepiej wkopać) przewód przed ingerencją małych ciekawych świata dzieci.