Pies i kot w ogrodzie

Pies niszczy rośliny? Skacze na ogrodzenie? Wymyka się do sąsiadów? A może zanieczyszcza oczko wodne lub uwielbia wylegiwać się w piaskownicy?

Znalazłeś rozwiązanie Swoich problemów!

Systemy typu niewidzialne ogrodzenie ogrodowe można zastosować w przypadku kiedy chcemy ograniczyć obszar dostępny dla psa w ogrodzie, lub utrzymywać go wewnątrz dowolnie ustalonej strefy ograniczonej jedynie poprzez naszą fantazję odnośnie ułożenia przewodu według własnych potrzeb. Najbardziej popularne zestawy niewidzialnych ogrodzeń składają się z:

 

  • Nadajnika umieszczonego zwykle w garażu, niekiedy zaś w altanie lub w pomieszczeniu gospodarczym
  • Przewodu który wyznacza strefę zakazaną dla psa
  • Obroży z odbiornikiem dla psa lub kota


Po uruchomieniu systemu określasz na nadajniku szerokość strefy ostrzegawczej i zakazanej dla psa, która zacznie działać wzdłuż całego przewodu umieszczonego w ogrodzie. Pies zbliżając się do przewodu usłyszy ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Jeśli się nie wycofa, obroża skarci go impulsem elektrostatycznym, którego siłę możesz ustawić w obroży.

Montaż niewidzialnego ogrodzenia nie przekracza 30 minut. Nie wymaga praktycznie żadnych narzędzi i wysiłku fizycznego ! Kabel antenowy ograniczający strefę dostępną dla psa układamy zazwyczaj bezpośrednio na ziemi, możemy go jednak również zakopać, przykryć korą lub wpleść w ogrodzenie. Kabel jest zaizolowany, zaś napięcie w kablu nie przekracza 12 V praktycznie więc nie ma niebezpieczeństwa w przypadku przypadkowego przerwania przewodu. Trasę ułożenia przewodu warto wcześniej rozrysować i określić jego długość, tak aby zaopatrzyć się w odpowiednią jego ilość, choć istnieje oczywiście możliwość dokupienia go później. Kabel można łączyć i wydłużać. Układając kabel możemy dowolnie kształtować jego trasę, dokładnie według własnych potrzeb i specyfiki danego ogrodu - ograniczając dostęp psa do miejsc w których nie chcemy jego obecności, takich jak na przykład rabaty kwiatowe, skupiska iglaków, piaskownica, oczko wodne i inne wrażliwe na zabawy naszego pupila miejsca.