• Ochrona rabat i wysp kwiatowych
    Ochrona rabat i wysp kwiatowych

Wyspy i rabaty kwiatowe

Na ilustracji znajdziesz pełną możliwość organizacji życia pupila w ogrodzie. Cała działka zabezpieczona przed ucieczkami. Zarówno oczko wodne jak i rabata kwiatowa są chronione systemem, ale dzięki spleceniu kabla pomiędzy ogrodzeniem, a tymi wrażliwymi na obecność psa miejscami w ogrodzie, pupil może swobodnie poruszać się wzdłuż ogrodzenia po całej jego długości, ale bez możliwości opuszczenia ogrodu.


Kabel jest zaizolowany, zaś napięcie w kablu nie przekracza 12 V praktycznie więc nie ma niebezpieczeństwa w przypadku przypadkowego przerwania przewodu. Trasę ułożenia przewodu warto wcześniej rozrysować i określić jego długość, tak aby zaopatrzyć się w odpowiednią jego ilość, choć istnieje oczywiście możliwość dokupienia go później. Kabel można łączyć i wydłużać. Układając kabel możemy dowolnie kształtować jego trasę, dokładnie według własnych potrzeb i specyfiki danego ogrodu - ograniczając dostęp psa do miejsc w których nie chcemy jego obecności, takich jak na przykład rabaty kwiatowe, skupiska iglaków, piaskownica, oczko wodne i inne wrażliwe na zabawy naszego pupila miejsca.

Układając przewód antenowy należy jedynie pamiętać by wychodząc z odbiornika tworzył pętlę tzn. musi on wrócić do miejsca skąd zaczniemy wyznaczać nasze ogrodzenie. Różnorodność terenu nie stanowi problemu - niewidzialne ogrodzenie możemy zastosować na terenie płaskim, usianym pagórkami lub pośród drzew i krzewów.